Przejdź do treści

Pisanie tekstów na zamówienie – co musisz wiedzieć?

Pisanie tekstów na zamówienie to popularna usługa, która stała się nieodłącznym elementem biznesu online. Firma potrzebuje dobrego contentu, by promować swoje produkty lub usługi, a autorzy chętnie piszą na tematy, które ich interesują lub w których są biegli. Ta symbioza prowadzi do powstawania ciekawych i wartościowych treści, które mają szansę przyciągnąć uwagę klientów.

Pisanie tekstów na zamówienie – warto skorzystać z takiej usługi!

Pisanie tekstów na zamówienie może odnosić się do różnych rodzajów treści, niezależnie od branży. Co możesz otrzymać, decydując się na skorzystanie z takiej usługi? Wszystko zależy od tego, jaką strategię chcesz realizować. Najczęściej są to artykuły do blogów firmowych, opisy produktów, treści do mediów społecznościowych czy strony internetowej. 

Autorzy zajmujący się tą usługą muszą umieć dostosować styl i ton do zamówienia. Nie da się napisać profesjonalnego tekstu reklamowego w taki sam sposób, jak artykułu naukowego. Jak wiadomo, zamawiany content bywa bardzo zróżnicowany – copywriter musi wiec być bardzo elastyczny, przyjmując zlecenia na teksty. 

Aby rozpocząć zlecanie tekstów wykwalifikowanej osobie, warto przede wszystkim skontaktować się z kilkoma copywriterami. Już podczas pierwszej osoby zapytaj, czy ma ona doświadczenie w pisaniu tekstów o tematyce, która najbardziej Cię interesuje. W końcu nie każdy copywriter specjalizuje się w tematach IT, w aranżacji wnętrz czy w suplementach dla sportowców! Obecnie można zauważyć, że wiele osób decyduje się na wykwalifikowanie się w pisaniu tylko w pewnej, wąskiej dziedzinie. Jeśli uda Ci się znaleźć taką osobę, możesz mieć pewność, że pod względem merytorycznych teksty będą doskonałej jakości. 

Kim jest copywriter? 

Autorzy tekstów na zamówienie to osoby o różnym poziomie doświadczenia. Zdarzają się studenci, którzy chcą dorobić, jak i doświadczeni pisarze, którzy z sukcesem piszą powieści. Ważne, aby wybrać autora, który ma już doświadczenie w pisaniu na zamówienie. Dzięki temu można uniknąć nieporozumień i niedostatecznie dopracowanych tekstów.

Co ważne, copywriter zajmuje się nie tylko przygotowaniem contentu. Obecnie coraz częściej osoby takie posiadają o wiele więcej możliwości, między innymi w zakresie SEO. Mogę one zaproponować wybór fraz kluczowych, dobór nagłówków, przygotowanie meta opisów, a nawet optymalizację tekstów pod SEO. W efekcie tekst, który przygotuje copywriter, będzie miał duże szanse na to, że pojawi się wysoko w wynikach wyszukiwania. Jeśli dodatkowo copywriter zaoferuje wybór grafik i dodanie tekstu na stronę, możesz cieszyć się kompleksową usługą. 

Obecnie większość copywriterów decyduje się na pracę zdalną. Co ważne, wiele firm oczekuje stałej współpracy w zakresie przygotowania contentu – i na tym zależy im najbardziej w trakcie poszukiwania copywritera. Stałe zlecenia od zleceniodawcy to także dobre rozwiązanie dla content writera. 

Pisanie tekstów na zlecenie – ile to kosztuje?

Wynagrodzenie za pisanie tekstów na zamówienie jest różne. Wiele firm płaci autorom stawkę za słowo lub za ilość tekstu. Warto jednak pamiętać, że cena za usługę nie powinna być jedynym czynnikiem, który decyduje o wyborze autora. Lepszym podejściem jest znalezienie autora, który oferuje najwyższą jakość w rozsądnej cenie. W pracy copywritera niezwykle ważna jest także terminowość. 

Obecnie w sieci można znaleźć wiele ogłoszeń typu: „Zlecę pisanie tekstów o tematyce…”, „Doświadczony copywriter poszukiwany!” czy „Poszukujemy osoby do pisania artykułów i tworzenia tekstów na bloga”. Jeśli zlecenia polega jedynie na pisaniu tekstów, z pewnością zgłosi się wiele chętnych. Większość z nich zaoferuje stawkę w zakresie 20-40 zł/ 1000 zzs. Jeżeli jednak zleceniodawca oczekuje dodatkowych usług, na przykład pozycjonowania, poszukiwanie specjalisty może zająć nieco więcej czasu.

Co ważne, copywriter nie skupia się jedynie na tworzeniu contentu – musi on działać zgodnie ze strategią marketingową firmy. Właśnie dlatego wiele firm decyduje się na zatrudnienie copywritera na pełny etat – największą zaletą takiego rozwiązania jest możliwość stałej współpracy przy tworzeniu opisów produktów, elementów reklamowych na strony internetowe, tekstów do sklepów internetowych, a nawet… przygotowywania przez copywritera dobrze brzmiących ofert pracy! Osoba z tymi umiejętnościami z pewnością przyczyni się do sukcesu marketingowego firmy – należy wykorzystać taki potencjał. 

Copywriter wie, jak napisać proste teksty SEO, artykuły reklamowe, ulotki – i nie tylko! 

Dla firm pisanie tekstów na zamówienie to korzystne rozwiązanie, ponieważ pozwala oszczędzić czas i pieniądze. Firmy nie muszą zatrudniać własnych pisarzy, którzy by pisali teksty, co przynosi oszczędności na opłatach za zatrudnienie i szkolenie pracowników. Z kolei autorzy tekstów na zamówienie zyskują możliwość dorobienia lub zarobienia na swojej pasji.

Na co warto zwrócić uwagę, decydując się na copywritera? Przede wszystkim na unikalność i poprawność gramatyczną, a także na cenę za 1000 zzs. Co ważne, teksty powinny mieć charakter sprzedażowy, szczególnie jeśli będą to materiały reklamowe. Copywriter musi wiedzieć, jak wygląda tworzenie elementów reklamowych na strony – chodzi tu o hasła, krótkie opisy czy treści do poszczególnych zakładek. W końcu w posiadaniu firmowej strony chodzi o to, aby pozyskiwać nowych klientów! 

Postaw na profesjonalny copywriting! 

Podsumowując, pisanie tekstów na zamówienie to popularna usługa, która przynosi korzyści zarówno firmom, jak i autorom. Dzięki temu powstają wartościowe treści, które mogą przyciągać uwagę klientów i zwiększać zyski firmy. Wybór autora jest kluczowy, ponieważ wpływa na jakość tekstu. Warto jednak pamiętać, że cena nie powinna być jedynym czynnikiem decydującym o wyborze autora.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *