Przejdź do treści

Pisanie tekstów na bloga – dlaczego jest tak ważne?

Prowadzenie firmy to nie tylko codzienna obsługa klientów, poszerzanie oferty czy dbanie o finanse, ale też różnorodne działania, które wyróżnią dane przedsiębiorstwo na tle konkurencji. Działania marketingowe powinny być przede wszystkim zróżnicowane i dopasowane do profilu działalności. Pisanie tekstów na bloga jest jednak czymś, co sprawdzi się w przypadku każdej firmy – od warsztatu samochodowego, przez klinikę kosmetologiczną, aż po sklep z żywnością! 

Blog to najlepsza wizytówka Twojej firmy

Co do jednego nie ma chyba wątpliwości – działania marketingowe w internecie to obecnie najlepszy sposób na rozreklamowanie firmy i na dotarcie do nowych klientów. Nie wystarczy jednak posiadanie strony internetowej czy wizytówki Google. Działania takie powinny być dobrze przemyślane, aby przynosiły oczekiwane efekty. Konieczna jest między innymi aktywność w mediach społecznościowych (nie tylko na Facebooku!), nieustanne rozwijanie strony internetowej przez pisanie tekstów na bloga firmowego, a także kompleksowe działania SEO. 

Pisanie tekstów na bloga to obecnie jeden z najlepszych sposobów na pozyskanie nowych klientów. Wartościowy content ma bardzo duże znaczenie z perspektywy użytkownika. To także dobra wizytówka firmy – a przecież na tym właśnie polega marketing! Content marketing sprawi, że szybko dotrzesz do potencjalnych klientów, a prawidłowa optymalizacja i słowa kluczowe sprawią, że Twoja strona będzie widoczna w Google. Dzięki temu Twoja strona czy sklep internetowy będzie przynosić jeszcze większe zyski. 

Dlaczego prowadzenie bloga i dbanie o SEO ma tak duże znaczenie?

Wyobraź sobie dwa salony fryzjerskie. Pierwszy z nich ma nowoczesną stronę internetową, na której znajduje się blog. Regularnie pojawiają się na nim porady dotyczące dbania o włosy, informacje o nowych trendach i technikach koloryzacji, a także ciekawe wskazówki dla wszystkich osób dbających o włosy. Drugi salon natomiast ma stronę www, jednak jest ona raczej przestarzała. Brakuje także bloga. Zastanów się – który salon wybierze osoba po zrobieniu naprawdę szybkiego researchu w sieci? Odpowiedź jest prosta, prawda?

To samo dotyczy wszelkich innych typów działalności. Niezależnie od tego, czy jest to najlepsza piekarnia w okolicy, warsztat samochody czy może kwiaciarnia, większość osób w pierwszej kolejności szuka informacji w internecie. Nie mówiąc już o klubach, restauracjach czy fryzjerach! Właśnie dlatego tak ważne jest, aby Twoja firma miała nie tylko stronę www, ale też dobrze prowadzonego bloga! 

Pisanie artykułów na bloga – z jakiego powodu jest tak istotne?

Jeszcze kilkanaście lat temu naprawdę niewiele firm w sieci miało bloga. Dzisiaj jednak jest zupełnie inaczej. Przypomnij sobie kilka firm, które według Ciebie są naprawdę profesjonalne. Może to być Twoja konkurencja lub firmy z zupełnie innej branży. A teraz wejdź na ich strony internetowe. Na 100% jest tam regularnie prowadzony blog! Pora zatem na znalezienie odpowiedzi na pytanie, dlaczego pisanie tworzenie artykułów jest tak ważne. 

Copywriting to ważny element pozycjonowania strony www

Jeśli prowadzisz firmę, to na pewno wielokrotnie wpisywałeś w Google frazy, związane z Twoją działalnością. Niektóre z nich wyświetlały się na pierwszej stronie wyników, a inne dopiero na piątej lub dziesiątej? Zauważyłeś jednak, że niektóre konkurencyjne firmy pojawiały się w TOP10 wyników na niemal wszystkie frazy, które wpisałeś? To nie przypadek – to umiejętnie prowadzone działania SEO! 

W dzisiejszych czasach, aby dotrzeć do klientów i wyróżnić się na tle konkurencji, nie należy zapominać o SEO. Z pewnością chcesz, aby Twoja strona pojawiała się w wynikach wyszukiwania. Dzięki temu możesz liczyć na ruch na stronie. Oczywiście witryna musi być odpowiednio zoptymalizowana – chodzi tu o linkowanie, opisy meta, słowa kluczowe i wiele innych elementów. To najlepsza metoda na zachęcenie szerokiego grona osób do odwiedzenia strony internetowej. Oczywiście głównym celem jest tutaj wyprzedzenie konkurencji. Jest to możliwe, pod warunkiem, że działania prowadzone będą przez profesjonalną firmę, która specjalizuje się w SEO. 

Jednym ze sposobów na odniesienie sukcesu w SEO jest regularne tworzenie tekstów zgodnie z obowiązującymi standardami. Jeśli działania będą odpowiednio zaplanowane, a frazy do tekstów umiejętnie dobrane, to prawdopodobnie w krótkim czasie Twoja strona zacznie wyświetlać się na kluczowe dla Twojej działalności frazy. Oczywiście warunków jest więcej, ale to naprawdę szeroki temat.

Copywriter wie, jak budować wizerunek eksperta

Pisanie tekstów na bloga to również świetny sposób na zbudowanie wizerunku eksperta w branży. I w tym przypadku nie ma większego znaczenia, jaki jest profil działalności Twojej firmy. Regularne publikowanie poradników na temat, związane z Twoją działalnością, to najlepszy sposób na pokazanie szerokiemu gronu (obecnych i aktualnych) klientów, że naprawdę znasz się na rzeczy i warto Ci zaufać! 

Co ważne, nie musisz pisać tekstów na bloga firmy samodzielnie. W końcu nie każdy ma dryg do pisania! Możesz zlecić ich przygotowanie profesjonalnemu copywriterowi. Określi on, jaki dokładnie powinien być tekst, a w razie potrzeby Ty udzielisz wskazówek merytorycznych. Połączenie umiejętności copywritera i Twojej wiedzy o branży pozwoli na stworzenie poradników, które będą prawdziwą kopalnią informacji! 

Możliwość wykorzystania tekstów SEO w social media

Posiadanie profilu na Facebooku to obecnie podstawa, ponieważ to tam wiele osób szuka informacji na temat Twojej firmy. Warto jednak rozważyć obecność także w innych mediach społecznościowych, na przykład na Instagramie czy Tik Toku. Im więcej osób pozna Twoją firmę, tym lepiej. 

Pisanie tekstów na bloga firmowego pozwoli Ci na realizowanie strategii marketingowej krok po kroku. Dlaczego? Otóż profesjonalne teksty, które umieścisz na blogu, możesz wykorzystać także w mediach społecznościowych. W ten sposób sprawisz, że przeczyta je naprawdę wiele osób. A Ty jeszcze lepiej zrealizujesz cel, jakim jest budowanie wizerunku eksperta. 

Wyróżnienie się na tle konkurencji – warto pisać artykuły na bloga 

Z pewnością w Twojej firmy działają zarówno firmy, które intensywnie promują się w internecie, jak i takie, które w sieci nie są obecne. Jeśli prowadzisz nowoczesną firmę, na pewno zależy Ci na tym, aby dołączyć do najlepiej rozpoznawalnych firm w Twojej branży. Pisanie tekstów na bloga firmy to jeden z warunków, które musisz spełnić, aby zrealizować ten cel. 

Nowoczesny, regularnie prowadzony blog, bogaty w angażujące treści, to świetny sposób na wyróżnienie się na tle konkurencji. Tym bardziej, że jest tutaj ogromne pole do popisu – tekstów na bloga możesz dodać sporo, poruszając także te tematy, które nie pojawiają się u konkurencji. Między innymi z tego powodu nie należy rezygnować z pisania tekstów na bloga firmowego. 

Czy warto zlecić pisanie tekstów SEO na bloga firmowego profesjonalnemu copywriterowi? 

Zdecydowanie tak – chyba, że czujesz się naprawdę pewnie w pisaniu i wiesz, że doskonale poradzisz sobie z pisaniem tekstów na bloga. W końcu przedsiębiorca to często człowiek wielu talentów! Jeśli jednak nie masz na to czasu lub chcesz, by teksty na blogu były nie tylko bogate merytorycznie, ale też dostosowane do czytelnika oraz zgodne z zasadami pisania pod SEO, warto rozważyć zlecenie ich profesjonalnemu copywriterowi. W ten sposób zyskasz pewność, że teksty spełnią wszystkie Twoje oczekiwania i sprawią, że grono Twoich klientów będzie rosło w błyskawicznym tempie. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *